Rozhovor z SV Magazínu - Červen 2009

23. srpna 2009 v 14:11 | Pospola |  Rozhovory
SV Magazín - Červen 2009

SV Mag. 01

Allison Mack coby Chloe Sullivanová je už od prvního dne nedílnou součástí Smallville, ale osmá řada jí dala novou roli - režisérku dílu Power. Brian Cairns zjišťuje více o životě před a za kamerou...

Chloe Sullivanová to teď neměla vůbec lehké. Není to zas tak dlouho co naše energická blonďatá reportérka zjistila, že je meteoritická zrůda, ztratila svou práci v Daily Planet, byla unesena, měla svatbu zničenou obrovským monstrem, a v neposlední řadě byla posedlá Brainiacem.

"Bylo to jako výbuch!" rozplývá se Mack, "Pokaždé je to veliký posun v tom, co dělám. Oceňuji to. Pracujeme 10 měsíců v roce jako herci a tvoříme naše role v podstatě ve dne v noci. Dostali jsme svobodu na seriál díky sci-fi, nadpozemské elementy jsou úžasný dar, který nám dovoluje vyvíjet naše postavy v různých situacích. Jsem opravdu spokojená s vývojem Chloe a ohromená novými nápady, se kterými přišli scénáristi."Skutečně, chvíli se zdálo že Chloeina cesta je nastálo spojena s Clarkem Kentem, ačkoliv později se ukázalo, že už si vytvořila svůj vlastní status.

"Už s tím začíná, ale není ještě úplně hotová." říká Mack. "Chloe si stále udržuje partnerský vztah s Clarkem zatímco zkouší vytvořit jinou část svého života. Nevím, jestli někdy vůbec vystoupí z jeho stínu. Pomohla jí s tím Nadace Isis. Vedli ji k tomu její okolnosti a také chtěla pomáhat ostatním lidem."

Jediným světlým bodem pro Chloe se stal zuřivý fotoamatér. Jako každý pár měli svoje "nahoře" a "dole" , ale neukázal se ani jeden důvod, že si nejsou určeni, a dokázal to také díl Commited.
Uneseni šíleným zlatníkem musí čelit jejich pravým citům s fatálními následky, když nebudou zcela upřímní.

"Opravdu mám tu epizodu ráda a myslím, že se tím všechno zlepšilo" povídá Mack, "Bylo to ryzí a upřímné.Líbí se mi, že se konečně objasnil vztah Chloe a Jimmyho. On je opravdu světlem v Chloeině životě. Je taková pečující a bezstarostná připomínka toho, že věci ještě můžou být veselé. Bylo skvělé, že jsme to mohli oslavit, Aaron je úžasný herec."

Zatím jsou Chloe a Jimmy perfektní pár, ale už teď jsou ohroženi přitažlivostí mezi Chloe a záhadným medikem Davisem Bloomem, stejně jako Jimmyho depresemi po jeho probuzení z komatu.

"Část toho, co táhne Chloe a Davise k sobě je Brainiac umístěný v těle Chloe, takže Doomsday může eventuálně převzít kontrolu nad světem," vysvětluje Mack, "Ale Davis také reprezentuje hodně temnoty, intrik a záhad než Jimmy. Když se podíváte na vývoj Chloe skrz sériemi, poznáte, že to bylo o hledání záhadna, bizardních věcí a snažení dát tomu všemu smysl. Tato vášeň nebyla nikdy uhašena a Davis/Doomsday je toho jenom další verzí."

Davisovy city pro Chloe začali být zřejmé, když monstrum v něm vtrhlo ke Chloe na svatbu a unesl ji do Pevnosti Osamění. Následkem toho bylo, že Brainiac se zase snažil získat kontrolu nad Chloe v díle Legion.

"Líbilo se mi být Brainiacem" usmívá se Mack, "Bylo to tolik zábavy, kterou jsem neměla už roky. Bylo úžasné být někým tak mocným a bezstarostným. Rozdávala jsem rány a dokonce jsem to natřela Tomovi (Welling)." (směje se)

Není pochyb, že Chloe učarovala Davise, nejhrůzostrašnějšího tvora na scéně, natolik, aby o ni začal usilovat.

"Byl moment, když jsem byla jako Brainiac s Davisem v Pevnostni Osamění,"vzpomíná Mack, " Šla jsem k němu, funěla mu do tváře, a mluvila o jeho citech k ženě, kterou jsem si vybral jako hostitelku. Bylo to tak surové a smyslné. Opravdu jsem si užila hraní Brainiaca."

Na konci dílu Legion byla Chloe nastálo osvobozená od Brainiacova vlivu, ale zjistilo se, že v budoucnosti se o ní nepíše v žádné historické knize, na rozdíl od Lany Lang.

"Nebyla jsem překvapená. Věděla jsem, že Chloe je a bylo vždy neopěvovaný hrdina. Ráda bych to ukončila s ránou a dramatickým druhem smrti, což by dalo smysl tomu, proč není v budoucnu zmíněná."

Stejně jako byla tato série velká pro Chloe, byla dokonce monumentální pro Allison Mack. Následovala své kolegy Toma Wellinga a Michaela Rosenbauma a zkusila si zrežírovat díl Power.

"Ta příležitost mi vlastně byla nabídnuta už před léty," prozrazuje Mack, "Ale byla jsem ještě plachá na to, abych to zkusila a poté zase scénáristi stávkovali, takže epizoda byla odložena. Když mi byla tento rok zase nabídnuta tato nabídka, bylo to zkrátka úžasné! Dělala jsem stejné věci 22 let, ale toto bylo něco nového, co jsem si mohla zkusit u tvorby filmu.Bylo to neuvěřitelné, uspokojující a vyzývavé. Prostě úžasný skript."

Power vyplňoval mezeru odchodu po tom, co se probudila z kóma a její vůli udělat ze světa lepší místo.

"Byla jsem spokojená s příběhem," uvádí Mack, "Milovala jsem to téma a to, že jsme se dozvěděli tolik o postavách jako je Tess a Lana. Milovala jsem, že se Clark a Lana poprvé za tuto sezónu k sobě tak přiblížili. Scéna, kdy jsou spolu na konci epizody, je jediná kdy jsou spolu a věnují si lásku bez pocitu úzkosti. Líbila se mi práce s Kristen (Kreuk) a ta epizoda byla o ženě, které přebírá kontrolu nad jejich životy. Byla jsem nadšená z celé věci."

Dále byl díl Power více založen na postavách místo na akci.

"Bylo to zajímavé, protože jsem objevila věci, které na filmu miluju s touhle zkušeností. Zase jsem zjistila, jak moc miluju rozvoj postav a příběh. Absolutně jsem zbožňovala práci s herci, kteří byli neuvěřitelní.Byla zábava sledovat jak se věci rozvíjejí, staví, a rozvíjejí z emocionálního hlediska."

Během své kariéry si Mack dobyla televizi i film a dokonce ze všemi zkušenosti z resumé se obrátila na Toma Wellinga a ostatní pro radu a inspiraci.

"Měli byste tomu věřit, strávila jsem poslední rok sledováním režisérů a ptala jsem se jich na mnoho otázek. Sledovala jsem natáčení hodně scén, dívala jsem se, jak se režiséři rozhodují, jak vybírají.Vytvořili jsme malou skupinu herců, režisérů a producentů, s nimiž se scházím o víkendech. Čteme nahlas scénáře a kritizujeme je. Pomáhá mi to porozumět zápletkám, postavám, vývoji a taky jak udělat příběh silnější. Taky jsem začala s "Film school discussions", kde se potkávám s přáteli, sledujeme filmy, mluvím o rozdílných částech filmu, jestli byl upravený, o režisérech nebo o hudbě. Četli jsme články o lidech, kteří dělali to samé a jaké měli názory na jejich práci. Četla jsem tuny knížek. Chci uctít zodpovědnost být režisérkou a nebrat to na lehkou váhu. Chtěla jsem se ujistit, že až budu na řadě, budu připravená. Legrační je, že i přes to všechno jsem byla ohromena tím procesem."

"Můj první den byl strašný..." pokračuje "V jednu dobu jsem se horoucně snažila vysvětlit mé představy. Přišla jsem domů a pomyslela si - WOW. To bylo o hodně jiné než jsem čekala, že to bude. Každý den to šlo lépe a bylo jasnější, co je má práce a jaký režisér chci být. Učení bylo bláznivé, ale neuvěřitelné. Je to nejlegračnější nejšílenější a nejzaneprázdněnější práce, jaká může být a kdyby mi ještě nabídli režírovat Smallville, určitě bych to vzala! Ráda bych taky dělala práci které je víc o postavách a míň o tom vizuálním než ve Smallville. To je velmi vizuální show, a proto je to tak úžasné, ale také je to specifické pro triky a speciální manévry.Mě se ale víc líbí věci řízené postavami."

Jak šel čas, to, že Mack stála před kamerou byl silný zážitek.

"To byla určitě ta nejsilnější část z mých zkušeností..Měla jsem kolem sebe skvělé lidi, kteří věděli, co chci. Byla jsem pod ochranou když jsem měla jít hrát, ale byl to vyzývavý krok do a z mé hlavy. Když hraji, můžu si zaostřovat a prezentovat jak chci. Když režíruji, jsme ponořena do tolika věcí, že je těžké si udržet bezstarostnost."

Smallville je v půlce cesty té nejpozoruhodnější série, ale stále je tady ještě pár bolení srdce a útrap pro Chloe. V epizodě Turbulence se stane něco nemyslitelného, když Chloeina náklonnost k Davisovi zapříčíní, že se Jimmy zřekne svatby.

"Je nuda dívat se na šťastné lidi, co jsou spolu. Potřebuje drama, abychom udrželi vztahy zajímavé. To je ten problém s Lanou a Clarkem, nebo dokonce teď i s Chloe s Clarkem. Vycházeli spolu příliš dobře! Není to tak zajímavé, protože tam není konflikt. Nakonec by bylo opravdu pěkné, kdyby skončily spolu, ale je tady stále ještě pár dílů osmé série, tak si musíme nechat ten dramatický nádech."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama