Rozhovor - Jaro 2007

23. srpna 2009 v 13:52 | Pospola |  Rozhovory
Rozhovor o dobročinné akci, které se Allison účastnila, o rozvoji její postavy a o jednotlivých vztazích Chloe s ostatnímy postavami a spoustu dalšího... Enjoy! ;)
P.S. Má velká chvíle, protože tento celý rozhovor jsem překládala úplně sama, jen s pomocí slovníku, tak doufám, že to bude srozumitelné... :P

ALLISON: Ahoooj!

ALLISONMACK.COM: Ahoj, Allison! Jak se máš?

Mám se dobře! Omlouvám se, ale je těžké najít si chvilku. Je strašně zvláštní mít tak aktuální práci. Teď jsem na seriálu pracovala mnohem víc, než kdy předtím. Je to bláznivé!. Cítím se jako Tom!.

Ale to je snad dobře ne?!

Je to skvělé! Můj životní příběh se totálně vzrostl a je teď vážně zajímavý a vzrušující, ale svého přítele už jsem neviděla tři týdny!!!

Jo. Takže na nový rozvoj tvé role se tě zeptám později…

Chtěla jsem ti říct, jak skvělé bylo, že jste se i vy kluci dali dohromady a pomohli… Bylo to velmi inspirující, a byla jsem hodně dojatá, když jsem viděla jak něco co dělám pro zábavu a pro živobytí, může být základem pro něco tak samozřejmého, přinášejícího tak skvělou věc.

Poznámka: Abyste rozumněli, o čem Allison právě mluvila… All se společně se svým přítelem a dalšími lidmi o Vánocích 2006 zapojila do sbírky pro jistého pětiletého chlapce, který má rakovinu. Allison vyzvala všechny své fanoušky, k natočení 30 sekundového videa na téma PROČ VĚŘÍM NA SUPERHRDINY?, zápisné bylo 10 dolarů a všechny získané peníze byly darovány tomuto chlapci a jeho rodině. Sbírka byla ukončena
1. ledna 2007. Nevím kolik peněz se vybralo, protože na tuto informaci jsem narazila úplně náhodou, ale zřejmě to byla pěkně vysoká částka, podle toho jak o tom All mluví v následujících řádcích.

Jo, nápodobně. Z pohledu fanoušků, na každého zapůsobila tvá podpora. Tolik lidí mi říkalo: "Páni, to je od ní vážně moc pěkné!"

Myslím, že je to vážně neuvěřitelné. V dnešním světě, se každý v téhle společnosti zajímá jen o sebe, každý je jen jednotlivec a tak zapomínáme, že tou nejsilnější cestou jak žít naše životy je zapojit se do komunity a pomoct. Takže když se spojíme do určitého celku s účelem dosažení nějakého cíle, je to vážně skvělá věc!A že jsme toho taky dosáhli!!

Jo! Je to neuvěřitelné, Jen jsem chtěla říct, že je jsem byla vážně překvapená! Byla jsem mimo město, když se tohle všecko stalo. Byla jsem totiž na Nový rok v Číně. Pak jsem přijela domů a najednou jsem byla jak SVATÝ POPEL když jsem přišla do práce a zjistila to. Bylo to fakt zajímavé přivítání domů.

Takže tys byla v Číně?

Jo, byla. Bylo to úžasné!

Proč jsi tam jela?

Za zábavou! Jedna z mých nejlepších kamarádek je tam na škole v posledním ročníku, takže se brzo bude vracet domů. Neměla jsem příležitost ji navštívit a vážně jsem ji chtěla vidět a navštívit s ní Čínu, ještě předtím než se vrátí domů. Takže jsem tam byla o Vánocích na tři týdny.. Byly jsme na okraji Číny, kde nebyla elektřina, prostě nic. Byly jsme tam s vesničany, jedly jídlo i to jedovaté (smích). Bylo to tam vážně skvělé, protože u nich Smallville nedávají, takže jsem měla spoustu svobody a anonymity, které jinde prostě nemám. To že jsem byla na místě, kde jsem byla jen bílou CIZÍ ženou - to bylo fakt skvělé. Bylo to vážně fantastické, otevřelo mi to oči.

Normálně takhle cestuješ přes zimu?

Jo. Minulý rok jsem byla v Itálii. A rok předtím… Jo, to jsem byla vlastně doma. Ale snažím se cestovat kdykoli, když mám volnou chvilku. Je to skvělá zkušenost. Když se pak vrátím zase domů, jsem pak mnohem víc odpočatá a mám zase svěží pohled na můj život a mé priority. Je velmi snadné nechat se zabalit do každodenních zvyků Severoamerického života. Myslím, že jednou z výhod pro mě je to, že se můžu odprostit od tohohle života a můžu a mám tu možnost zkoumat jiné kultury.

V minulém interview s WB bylo zmíněno, že jsi se chtěla přestěhovat…. Ještě to platí?

Jo jasně. Je to vzdálený, ale jednoznačný plán. Nikdy si nedávám žádné sliby protože mám tendenci často měnit své názory. Ale tohle je můj definitivní cíl. Ale nechci se stěhovat zpátky do Los Angeles. Jsem totiž připravená na nové dobrodružství. Vancouver je skvělý a jsem tam moc šťastná, ale jsem připravená se změnit… Dostat se do situace, kde nikoho neznám a budu mít hodně pohodlí, to bude fakt skvělé.

Fajn, vrátíme se k aktuálnímu rozhovoru… Takový ten normál… Smallville, budoucí práce, minulá práce a soukromí…

Jasně!

Skvěle, takže začněme otázkou Smallville. Co jsi se naučila během tvého působení v tomto seriálu a jak jsi to aplikovala ve svém životě?

Páni, tohle je fakt velká otázka. Se Smallvillem jsem vyrostla. Začala jsem s ním v osmnácti a teď už je mi 24 a přes ty roky se člověk hodně změní. Myslím, že jsem se možná naučila víc o sobě a o tom kdo vlastně jsem. Herci a personál pro mě byli neuvěřitelnou podporou, protože má postava Chloe je pro mě důležitá. Kristin na mě měla obrovský vliv a Tom je neuvěřitelný kamarád, který mě učil, že můžu udělat cokoli a cokoli se naučit. Od nich obou jsem se naučila hodně. Je to něco jako vysoká škola, však víš… Takové ty věci co o sobě zjistíš na vysoké škole. Uděláš nějaké chyby, spadneš, z prachu se zase vyhrabeš a posuneš se dopředu.

Skočíme na další otázku. V čem se od tebe Chloe liší?

Myslím, že Chloe si mnohem víc uvědomuje kontrolu nad svými pocity a kontrolu nad situacemi do kterých se dostává. Zatímco já jsem jen takový ten typ co si s ničím moc nedělá hlavu… Ale zas když něco dělám, tak se do toho položím naplno. Chloe je trošku víc… Průbojnější než já. A je trošku víc drsnější než já. Já svou průbojnost vypouštím spíš během natáčení. Měla jsem několik scén, ve kterých jsem si přišla jako právník u soudu… Což bylo zábavné, ale řekla bych, že ona je trošku víc pronikavější, přepracovanější a obezřetnější než já.

Ohledně Tomova a Michaelova režírování… Tví fanoušci by chtěli vědět co si myslíš o odlišnostech a podobnostech v jejich režírování.

(Smích) Myslím, že v tom nejsou ŽÁDNÉ podobnosti. Tom je hodně opatrný a hodně promýšlí své kroky. No a Michael je jeho opak. Je všude. Myslím, že jejich jediná podobnost je v tom, že jsou oba ohledně toho tak neskutečně vášniví a tak vzrušení ohledně výkonů, ohledně práce, a ohledně nápadů v režírování. Je to velmi nakažlivé, protože oni oba vědí co chtějí a vy pak podáváte výkony se kterými jsou spokojení. Ale podle mě takoví nejsou ve dne v noci. Michael je všude a je fakt roztroušený všude… Je neuvěřitelně kreativní a povzbuzující, přičemž Tom je víc klidnější a rezervovanější.

A nechtělas taky někdy odrežírovat nějakou tu epku?

Legrační, že se o tom zmiňuješ… Tom mě do toho hnal jako blázen! Ne, nechtěla jsem o tom ani slyšet dokud to neudělal i Michael. Pak už jsem si říkala: "Dobře, možná na tom něco bude…" a tak jsem si začala dávat otázky proč vlastně o tom nechci ani slyšet… Bojím se toho? Nebo jen tím nejsem dostatečně zaujatá? Nebo co ohledně umění režírování mi tak nahání strach? Tak jsem se pomalu začala scházet s různými režiséry, které tam máme a ptala jsem se jich co vlastně opravdu znamená pojem režírování… Až potom jsem se teprve rozhodovala, jestli do toho jít nebo ne. Došla jsem k závěru, že bych určitě někdy v mé kariéře chtěla spolupracovat při tvorbě nějakého filmu.. Nechci se zaměřovat jen na hraní. Naučila jsem se z toho hodně, ale zároveň nevím jestli to někdy použiju nebo ne. Fakt nevím, je to možné. Tyhle dveře ještě nezavírám.

Někteří z fanoušků by chtěli vědět, jaké to bylo být obklopená všemi temi úžasnými muži v díle "Justice".
(Smích) Bylo to SKVĚLÉ!!! Děláš si ze mě srandu? Byl to nářez!!! Být jedinou ženou pracující s těma všema klukama!!! Bylo to úžasné! A všichni jsou tak… Tak báječní. Lee (Cyborg) je jedním z nejmilejších mužů se kterými jsem se setkala za dlouhou dobu. Kyle (Flash) je tak sladký! Je to drahoušek! Justin (Oliver Queen/Green Arrow) je až hystericky zábavný, stějně jako Alan (A.C./Aquaman). A to je vždycky zábavné a velmi vzrušující. Cítila jsem se naprosto oprávněně v téhle malé partě. Byla jsem tím fakt nadšená. Byla jsem takový mozek stojící za touhle organizací. Ten den jak jsem měla dělat všechny ty nesmysly v kanceláři Olivera na té půdě, se všemi těmi obrazovkami a mačkáním všech těch tlačítek…
Tehdy jsem si říkala "Páni, tohle je táááák cool!!".

Byla to dvoutýdnová věc že?

"Justice" zabrala skoro měsíc! Zabývali se tím vážně dlouho. Je to velká podívaná se spoustou speciálních efektů… A tvůrci byli vážně velmi důkladní ohledně toho, jak to bude nakonec vypadat. Líbí se ti ten díl?

Jasně! Je to vlastně jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec!

Vážně?!

Jo.

Tak to je skvělé.

Ale já jsem taky hodně do komiksů…

To je super. To jsem ráda, protože tím že jsi i do komixů bych čekala, že budeš víc kritičtější… Jsem potěšená, že se ti ten díl líbí. Je to skvělé.

Jo to je podle mě přesně to, jaký by Smallville měl být.
Jo jasně! Miluju jak dělají Lexe čím dál víc temnějšího… Je temnější s každým dalším dílem. Oni nám to vlastně neříkají, takže pokaždé když si pročítám scénář hlavou mi běhá "JOOO, JE ZLEJ!!! Je to vážně ďábel!!!"

Jak tě tým připravoval na takové rozšíření tvé role? Nebo to nedělali?

Nedělali.

Takže jsi tomu prostě dala volný průběh?


Jo, s každým dalším scénářem jsem si říkala něco jako "Páni, tady jsem fakt důležitá…. A v tomhle dílu taky…" Můj charakter vážně vzrostl a rozšířil se přes ty dvě řady… Ale bylo to fakt skvělé a tak zábavné!! Ale nepřipravili mě na to…. Bylo to něco jako "Jo a P.S., budeš pracovat každý den…. Docela hodně." Ale je to skvělé! Jsem tak šťastná. I když je to vlastně docela velká daň, protože prakticky nemám čas na cokoli jiného…. Ale v téhle řadě jsem si Chloe fakt zamilovala.

Co máš na ní vlastně tak ráda?
Líbí se mi jak je spolehlivá, věrná a důvěryhodná, inteligentní a statečná. Je TAK statečná. A dělá všechny ty fantastické věci jen pro svého nejlepšího kamaráda a to je podle mě vážně ctihodné. Mám ráda tu skutečnost, že ona je ženou v životě muže a nenechává se tím zastavit…. V každém ohledu: v novinařině, ale i ve světě hrdinů. Je to velmi silná dívka a stojí si za svým a to si myslím že je fakt, fakt, fakt skvělé.

Jo, to jsou taky jedny z mnoha důvodů, proč ji mají fanoušci tak rádi.

Jo. A jen doufám, že to v ní uvidí i ostatní lidé.

V díle "Labyrinth" v tom světě snů, myslíš, že Chloe byla blázen?

Ne! Jsem totálně proti! Ona byla právě jediná, kdo věděl, co se vlastně doopravdy děje!

Myslíš že byla vyvolaná Clarkovou myslí nebo Martianem Manhunterem?
Myslím, že pravděpodobně byla vyvolaná Martianem. Protože podle mě Martian používal určitou část Clarkovy fantazie jen aby ho poučil ve velmi specifické lekci. A byl pravděpodobně velmi uvědoměn mým vztahem s Clarkem a tím co pro něj znamenám v jeho životní cestě. A ta má smrt, to byla pravděpodobně jen určitá část té lekce.

JOO tvoje první Smallvillovská scéna smrti!!!

To bylo skvěléééééé! Byla to vážně sranda točit tuhletu scénu…
Kolikrát jste to natáčeli?

Hodněkrát, z mnoha pohledů. Protože jsem nějak nebyla schopná dojít k závěru jak by vlastně mělo to postřelení vypadat… Nikdy jsem nic takového ani nic podobného ještě nehrála. Takže na mě stříleli několikrát, abych byla schopná to konečně opravdově sehrát… A potom jen spadnout Tomovi do náruče… To nebylo nikdy těžké… Takže jsem to vlastně dělala několikrát, v podstatě naposledy… (Lstivý smích)

Člověče…. Řeknu ti, že máš ten nejhorší job ze všech...

Já vím. Je to brutální!

Dělalas nějaké studium pro tuhle scénu?

Víš… Scéna z "Zachraňte vojína Ryana", kdy umře Giovanni Ribisi… To je podle mě nejlepší umírací scéna jakou jsem kdy viděla. Tak jsem to zkoušela udělat tak nějak podobně… Ale všichni víme, že mezi tím co právě dotočíš a tím co pak vidíš na obrazovce je VELKÝ rozdíl.

A bylas s tím teda spokojená?

Víš, ještě jsem se na to nedodívala. Měla bych se co nejdřív posadit a v klidu se na to dodívat.

Vím, že se na sebe nerada díváš….

Jo, ale někdy musím začít…. Dívala jsem se na tu scénu s Lanou, Clarkem a mnou nahoře v Talonu a fakt se mi zalíbilo, jak to spojili dohromady. A líbí se mi jak udělali tu smrt, myslím že je to docela cool.

Kristin odvedla skvělou práci! Lana byla tak hrůzostrašná!!!!

Jo, je skvělá. Její příběh přijde tento víkend! Měl by ses dívat! Je v tom brilantní!

Chystám se na to. Navštívil jsem tu novou Kristininu fanouškovskou stránku (elegant-kristin.com) a osoba, která ty stránky rozjela mi o tom poslala nějaké věci.

Je to vážně fantastická herečka. Je to inteligentní a vybraně mluvící žena. Skutečnost, že svět uvidí tuhle její část je fakt skvělá!!

To je super slyšet tě o ní mluvit tak hezky. Ona o tobě taky mluví hezky.

Jo. Máme se rády, byla pro mě zajímavým zdrojem podpory.
Dobře, pojďme shrnout tvůj názor ohledně Chloeiného vztahu s jednotlivými postavami. Začněme s Clarkem.

Myslím, že teď je na tom s Clarkem úplně nejlíp. Líp než kdykoli předtím. Myslím, že oni oba se teď vyvíjejí jak jednotlivě, tak i dohromady jako tým. Jimmy dal Chloe tu část, kterou Clark nemůže zaplnit. Myslím, že to je to proč je dobré míti Jimmyho. K dokončení této její části… Jen to stupňuje dokončení jejího vztahu s Clarkem, ať už je to jakoukoli cestou. A myslím, že to množství toho jak se o sebe navzájem Clark s Chloe starají je velmi pevné. A to množství zážitků, kterými si společně prošli… A taky už v tom není tolik takových těch "Miluju tě, ty mě nemiluješ…" serepetiček. A myslím, že teď když už má Chloe konečně příležitost být s ním, nemyslím, že by to chtěla. Myslím, že si uvědomuje, že je v ní hodně hubatá holka… A jít s ním do vztahu a přitom zkoušet míchat lásku a tyhlety emoce… Myslím, že na jejich přátelství v podstatě stojí břemeno světa. Riskovat s ním takovýhle vztah… Riskovat tohleto břemeno je podle mě hodně sobecké a myslím, že ona to uznává. Pokud by se rozešli, už by to mezi nimi nebylo takové jako předtím. Hodně by je to od sebe odloučilo. A myslím, že Clark by bez ní nemohl dělat to co dělá.

Martha.

Martha a Chloe se tak nějak spojily v pomoci, vedení a podpoře Clarkovi. Chloe totiž v podstatě nahradila Jonathana. Bylo to něco jako: "Dávej na něj pozor a buď mu dobrým průvodcem.." Je to úžasné. Ty dvě se daly dohromady a vytvořily skutečně skvělý vztah… A tak si myslím, že Chloe v podstatě dokončila jejich rodinu. Ti tři jsou teď vážně skvělá rodina.

Líbí se mi jak pozvali Chloe na večeři.

Jo, a přitom ona vlastně přišla jen na návštěvu…

Lex.

Nemám ho ráda. A mám ho ráda míň a míň, čím víc se on zaplétá s Lanou.

Mám otázku… Teda ne že bych neměl tunu dalších… Ale… V dílu "Thirst", tam byla ta kratičká scéna s Lexem, který byl na Chloe velmi milý, když jí píchali tu protilátku do těla. Co si o tom myslíš?

Myslím, že si uvědomoval Chloeinu důležitost v Lanině životě a Lex by pro Lanu udělal určitě cokoliv. Myslím, že většina důvodů proč Lex sem tam udělá něco dobrého pro Chloe je kvůli Laně. Protože vím, že ve skutečnosti Lex NENÍ velkým Chloeiným fanouškem…

O. K. Tak teď Lionel… Ještě pořád….

Mu nevěří? Jo… Ale je to těžký, protože Lionel se dostává do Clarkovy rodiny… A taky ví to tajemství a to je tak zvláštní… Její vztah s Lionelem je velmi zvláštní… Myslím, že ona vlastně přesně neví, co si o něm má myslet. Nevěří mu, ale myslím, že si vždycky uvědomovala, že je velmi mocný, protože ví to tajemství. A to potřebuje každý k dobré spolupráci a k tomu aby zůstal na dobré straně.

Lana?

Ona má Lanu opravdu ráda. Ale myslím, že je Chloe hodně zklamaná z toho, že je Lana s Lexem. Jako by Laně říkala "Co to děláš? Vždyť miluješ Clarka!" a pak taky víme, jak nedávno Chloe říkala Clarkovi "Miluješ Lanu, tohle je směšné, vážně by jste měli být spolu." Ale na druhou stranu, myslím, že má Chloe Lanu teď mnohem radši než kdy předtím, protože už se přenesla přes Clarka… Už v tom není taková ta žárlivost a to soutěžení a to je velmi čestné. I přes její věrnost bude vždycky na Clarkově straně a nikdy ho Laně neprozradí. Myslím, že má Lanu vážně moc ráda a udělala by všechno pro její
ochranu. Myslím, že Lana je pro Chloe opravdu hodně jako sestra.

A teď Lois.

Lois je taková extrém Chloe, když má špatný den… (Smích) Miluju práci s Ericou a miluju, když je Chloe s Lois dohromady… Protože Lois určitým způsobem dalo by se říct "zjemňuje" Chloe. Když je s ní dohromady, promění se v takovou malou sestřenici, a to jí dovoluje být jemnější a zranitelnější. Lois je taková ta velká sestřenice, dávající pozor na Chloe. Myslím, že Chloe si o Lois myslí, že je tak trošku absurdní kvůli těm šaškovinám, co Lois dělá. Myslím, že občas z ní Chloe šíli, když jsou dohromady. Myslím, že je to fakt potrhlý vztah…

V jednom rozhovoru jsi říkala něco o tom jako že Chloe fláká školu. (viz Rozhovor o 6 řadě) Hodně lidí to pochopilo tak, že tím myslíš, že Chloe nechá školu. Chceš to objasnit?

Takhle jsem to vůbec nemyslela. Ne, myslím, že Chloe je jen tak pekelně rozhodnutá být novinářkou, a je v Daily Planet a to je to proč šla na vysokou. Šla na školu, aby mohla dělat to co teď dělá. Myslím, že ona fakt hodně ve škole, to absolutně. A ve škole pracuje, aby měla vysoké vzdělání. Ale její skutečný zájem je přece jen Daily Planet a práce s Clarkem.

Víš jestli se všichni sejdou v dalším pololetí?

Vím, mluvila jsem s Brianem Petersonem… "Tak co?… Nepropadli jsme jako vysokoškoláci? Co se děje?" a on na to "Ne, ne, vy jste fakt hodně ve škole." Ale je to fakt těžké kvůli vzdálenosti mezi Metropolis a Smallvillem. A navíc hrajeme už tak agresivně, takže mě honili ze školy do práce a domů a to vše v jednom dílu… Myslím, že All a Miles, ale to nevím, to se jen domnívám, ale oni se teď taky hodně zabívají různými zajímavými příhodami v Metropolis, které se stanou v Daily Planet. A myslím, že těch našich 5 let strávených ve třídách… Oni oba jsou teď velmi zvědaví a vzrušení naším konečným skokem do světa dospělých. Takže vracet se zpět do školy je takové malé zajímavé mínus jak pro tvůrce, tak i pro nás. Ale na druhou stranu je pěkné dělat něco jiného než se jen učit.

Jaké bylo spolupracovat s Denise Quinonesovou? (díl 513 - Vengeance - hraje Adreu/Anděl pomsty)

Je faaaaakt SKVĚLÁ! Mám ji vážně, vážně, vážně moc ráda. Spolupracovalo se mi s ní velmi dobře.

Hodně lidí si FAKT oblíbilo tvůj Kodak blog. Nepřemýšlelas o tom udělat ještě jeden?

Nevím. Chystám se teď spíš zaměřit hodně na své soukromí. Takže nevím jak moc přístupná chci teď být k tomu zasvětit lidi zpět do svého malého světa. Ten blog byl jen takový můj experimentík. Je jedna věc být veřejně pod dohledem někoho a nebo být zase jen sama sebou a myslím, že to je velmi citlivá věc. Takže pokud znovu někdy udělám něco podobného budu to muset nejdřív hoodně promyslet. A myslím, že bych pro to musela najít důvod, kterému bych fakt věřila. Třeba něco jako "Tohle jsem jen já a kamera" tak to asi ne. Ale pokud se rozhodnu pro takovouhle nějakou zajímavou práci, kterou bych byla vážně nadšená, tak jako u tvorby denního foto blogu.. Asi jen díky tomu můžu podporovat něco čemu bych fakt věříla. Ale jít do něčeho víc než jen denní blog, když pořád trčím ve Vancouveru… Nevím jestli by se mi do toho ještě chtělo.

Vzpomínáš na roli v Kate Brasherové?

Jasně.

Jak jsi se připravovala pro tuhle roli? Vzpomínáš si?

To bylo v době, kdy pro mě existovaly jen konkurzy a najednou jsem z ničeho nic skočila do těhle věcí. Neměla jsem vážně žádnou přípravu. Prostě jsem to zahrála. Byla to skvělá část a já to prostě jen vzala a běžela s tím.

Bylo to velmi dojemné. Když se na to lidi dívali, vždycky u toho brečeli. Pokaždé jsem slýchával: "Ják to jen dělá, že mě vždycky rozbrečí?!"

Jeeee!! :)

Tak to vypadá, že jsme trošku přetáhli přes čas!

Doufám, že jsem ti toho dala dost!

Dalas mi to ho hodně… Můžeme si přece nechat zbytek napříště!

Skvěle! Brzo se ti ozvu zase!

Skvěle! Děkuji ti!

Ciao!

zdroj: allisonmack.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama